KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12113146

nr 1211 3146

Leonor Fini

(1907-1996), Argentina

Färgetsning, Uggla, 3/30, signerad. Motivet: 18x13

Leonor Fini, Argentisk bildkonstnär född 1907, död 1996.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 22 oktober 2018
kl 20:47:56

  • Tema
  • 22 okt

Leonor Fini

Läs mer om Leonor Fini